Freestyle slalom

Jízda plná triků

Freestyle slalom skating je volný styl jízdy na kolečkových bruslích kolem malých kuželů skládající se z jednotlivých triků a to vše za doprovodu rytmické hudby.


Jedná se o sportovní disciplínu, kterou je možné jezdit sólo nebo i ve dvojici (tzv. "Jam"). Freestyle slalom je velice dobrý pro ty, kteří se chtějí na bruslích neustále zdokonalovat a učit se nové prvky.

Člověk se při freestyle slalomu navíc odreaguje, pobaví a dodá si seběvědomí. Není nic lepšího, než mít radost z vlastního umění na bruslích, které jste ještě donedávna pouze obdivovali u jiných jezdců.


Soutěže

Máte-li touhu "závodit", pak můžete porovnat své získané dovednosti s ostatními jezdci na oficiálním mistrovství ČR.

Seriál se skládá z jednotlivých závodů, kdy za každý závod jsou uděleny body do CSS podle standardního bodování světového žebříčku WSSA.

O titulu mistra/mistryně republiky rozhoduje celkový součet bodů z disciplín "Freestyle slalom battle" a "Freestyle slalom classic".

Video z Czech Freestyle World Cup 2017

A jak začít ?

Jako v každém sportu - od toho nejjednoduššího, začněte třeba tím, že se nejdříve podíváte na video se základními triky, které jsou vhodné pro začátečníky.

A pokud Vás zajímají i ty ostatní, porozhlédněte se na stránce Wikipedie, kde se nachází kompletní (téměř) seznam všech soutěžních triků, pak už jen stačí zadat název vybraného triku do vyhledávače na YouTube... :)

Freestyle slalom - to je nekonečné množství triků...